WOL
Kalnapilio arena
Naujienos
Akistatoje su „Hapoel“ treneris A. Magro tikisi geresnės komandos gynybos

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ pirmadienį išvyksta į Samokovo miestą Bulgarijoje, kur sužais antrąsias Europos taurės („BKT EuroCup“) turnyro rungtynes A grupėje. Vilniečių varžovas – krepšinio ekspertų vienu iš favoritų laimėti turnyrą įvardijamas Tel Avivo „Hapoel“.

Dėl įtemptos situacijos savo šalyje vis dar negalintis žaisti klubas naująjį sezoną pasitiko ženkliai padidinęs biudžetą ir iš pagrindų atsinaujinęs sudėtį, joje liko vos 4 žaidėjai, vilkėję komandos marškinėlius praėjusį sezoną.

Bene skambiausiu vasaros pirkiniu tapo į Europą vėl sugrįžęs gynėjas Patrickas Beverley. Daugiau nei 10 metų NBA lygoje rungtyniavęs amerikietis karjeros pradžioje žaidė tiek Europos taurės varžybose ir 2011-2012 m. tapo šio turnyro MVP, tiek Eurolygoje, kurioje kartu su Atėnų „Panathinaikos“ klubu nukeliavo iki 2010 m. finalo.

Be jo komandos gretas papildė Lietuvos krepšinio mėgėjams puikiai pažįstamas Marcusas Fosteris, vidurio puolėjai Bruno Caboclo ir Johnathanas Motley, gynėjai Joe Raglandas, Ishas Wainrightas, puolėjas Benjaminas Bentilas.

Vis tik, nepaisant skambių pavardžių, „Hapoel“ ekipa dar nerado kelio į pergales. Sezono starte ji Izraelio lygos taurės ketvirtfinalyje 109:102 nusileido Ramat Gano „Maccabi Ironi“ komandai, vėliau suklupo ir Europos taurės rungtynėse svečiuose, pralaimėdama Badalonos „Joventut“ – 75:78.

Savo ruožtu, pergalingai pradėję sezoną „Vilkai“ vėliau taip pat patyrė dvi nesėkmes tiek europiniame turnyre, tiek šalies čempionate.

Prieš išvyką į Bulgariją A. Magro pasidalino mintimis apie būsimą varžovą, Andrew Andrewso situaciją, taisytinus „Wolves Twinsbet“ žaidimo aspektus ir vien legionieriais paremtą starto penketą.

Kokiomis mintimis pasitinkate antradienio rungtynes prieš „Hapoel“?

Bus tikrai sunku. Žaisime pirmąsias Europos taurės rungtynes išvykoje su tikriausiai viena pajėgiausių šios grupės komandų. Jie pralaimėjo savo pirmąsias rungtynes Badalonoje, todėl bus kupini noro atsitiesti. Lygiai tokį pat norą po pastarųjų dviejų mačų turime ir mes.

Paskutinėse rungtynėse mačiau pažangą. Turėsime tobulėti per rungtynes, nes laiko treniruotis nėra daug. Bet esame pasiruošę eiti ir parodyti ką turime. Savigarba, energija ir koncentracija turės būti aukščiausio lygio, siekiant kovoti su tokia talentinga varžovų komanda.

Andrew Andrewsas patyrė traumą paskutinėse rungtynėse. Kokia yra jo situacija?

Stebime, kokia yra jo būklė. Jam per rungtynes buvo sutrenkti abiejų kojų raumenys. Stebime ir tikimės, kad rytoj jis galės žaisti.

Sprendimas dėl jo bus aiškus prieš rungtynes?

Taip, būtent taip.

Kalbant apie komandos žaidimą pastarosiose rungtynėse, ką jai reikia pagerinti?

Agresyvumo ir gynybos lygis nebuvo toks, kokį galime duoti ir kokį turime rodyti savo žaidime. Todėl daug dėmesio skiriame gynybai, žinodami, kad mūsų laukia komanda, turiinti daug talento ir daug žaidėjų, galinčių nulemti rungtynes.

Puikiai žinome, kad Marcusas Fosteris buvo vienas iš pagrindinių Lietuvos lygos žaidėjų, o dabar jis yra tik vienas iš tokių vyrukų, kuriuos jie turi. Tikrai turime rodyti daugiau noro ir vieningumo komandinėje gynyboje. Ji turi tapti geresnė ir būti geresnė nei pirmose rungtynėse

Kokios yra stipriausios „Hapoel“ komandos žaidimo pusės?

Komanda turi daug talento, daug žaidėjų, kurie gali nulemti rungtynių baigtį. Jie tikrai pavojingi greitajame puolime. Beverley, Raglandas, Fosteris – daug vaikinų, kurie gali kurti. Kalbant apie priekinę liniją – Caboclo, Motley, Bentilas yra patyrę žaidėjai net Eurolygos lygyje. Turime stengtis sulėtinti jų ritmą, stengtis apsaugoti savo baudos aikštelę ir, aišku, puolime mums reikia daug noro. Jo reikia ne tik prie „Hapoel“. Kiekvieną kartą turime būti kantrūs ir dalintis kamuoliu.

Praėjusiose Europos taurės rungtynėse pirmasis Lietuvos krepšinio istorijoje nusprendėte jas pradėti penkiais užsieniečiais žaidėjais. Ar planuojate tai daryti ir toliau?

Aš buvau pirmasis?

Taip, Eurolygoje ir Europos taurės turnyruose.

Aš to nežinojau. Ne, tiesą sakant. Šiuo metu vis dar koreguojame penketus. Vis dar esame šiame procese, nes kai kurie žaidėjai į komandą įsijungė vėliau, pavyzdžiui, Tre‘Shawnas, kuris buvo iškritęs trims savaitėms pasiruošimo metu. Bandome rasti geriausią balansą. Taigi starto penketas nėra kiekvieną kartą tas pats. Jį galime keisti ir bandysime visokius skirtingus variantus.

Antrosios naujojo Europos taurės sezono „Wolves Twinsbet“ rungtynės Bulgarijoje su Tel Avivo „Hapoel“ komanda įvyks antradienį, spalio 1 d.

(Sauliaus Čirbos nuotr.)

2024.09.30
Išlipę iš 16 taškų duobės „Wolves Twinsbet“ krito Panevėžyje

Dramatiškame praėjusio „Betsafe-LKL“ sezono mažojo finalo pakartojime stipresni buvo Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (2-0) krepšininkai. Nenado Čanako kariauna savo žiūrovų akivaizdoje 83:81 (28:15, 24:25, 18:21, 13:20) parklupdė Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (1-1) ekipą.

Po lygaus starto (10:10) ėmė ryškėti šeimininkų pranašumas. Panevėžiečiai pelnė 10 taškų paeiliui (20:10), o po pirmojo ketvirčio pirmavo 28:15.

Toliau iš toli solidžiai atakavęs „7bet-Lietkabelis“ laikė solidžią persvarą (37:23). Nors vilniečiams pavyko priartėti per vienženklį skirtumą (31:39), pirmąją pusę sėkmingiau užbaigę N. Čanako auklėtiniai buvo priekyje 52:40.

Po pertraukos vaizdas ant parketo kardinaliai nesikeitė – atstumas tarp komandų balansavo ties dviženkle riba. Lemiamą kėlinį panevėžiečiai pasitiko su 9 taškų rezervu – 70:61.

„Vilkai“ tuomet kilo į šturmą. Anthony Cowano trijų tritaškių atkarpa per kiek daugiau nei vieną minutę ir Mareko Blaževičiaus dvitaškis po ilgo laiko atstatė lygybę (74:74). Šeimininkai nesuglumo į tai atsakė 7 savo taškais (81:74).

Galiausiai atrodė, kad jiems pavyko atlaikyti Vilniaus ekipos bandymus sugrįžti į rungtynes, tačiau Tre'shawnas Thurmanas dar smeigė tritaškį (81:83) ir perėmė kamuolį. Visgi jam nepavyko kamuolio pasiųsti į krepšį metimu iš aikštės vidurio ir pergalę įsirašė „7bet-Lietkabelis“.

Panevėžio ekipoje siautulingą pasirodymą surengė Georgios Kalaitzakis. Graikas pelnė 23 taškus (4/4 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus.

Svečius iš Vilniaus į priekį tempė gynėjų duetas: A. Cowanas prie 20 taškų (4/8 trit.) pridėjo 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų, o Andrew Andrewsas pelnė 15 taškų ir sukaupė 20 naudingumo balų.

„Wolves Twinsbet“: Anthony Cowanas 20 (6 rez. perd.), Andrew Andrewsas 15, Tre'shawnas Thurmanas 12, Garrisonas Brooksas 10, Jeffery Tayloras 7 (8 atk. kam.), Marekas Blaževičius 6, Regimantas Miniotas 4,  K. Žemaitis ir Matas Jogėla po 3, Vaidas Kariniauskas 1. Danielis Baslykas ir Justinas Marcinkevičius aikštėje nepasirodė.

„7bet-Lietkabelis“: Georgios Kalaitzakis 23, Marko Pecarski 14, Danielius Lavrinovičius ir Oleksandras Kovliaras po 10.

(Betsafe-LKL nuotr.)

2024.09.28
Naujojo Europos taurės sezono startas „Tarp Vilkų“ epizode

Pergalingai pradėjusi kovas šalies čempionate, trečiadienio vakarą Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komanda sužaidė pirmąsias rungtynes ir Europos taurės („BKT EuroCup“) turnyre su į svečius atvykusiu Stambulo „Bahčešehir“.

Vis tik, aktyviai palaikomi į areną susirinkusių žiūrovų vilniečiai pergale jų nenudžiugino. Sėkmingiau sužaidusi akistatos pabaigą pergalę namo išsivežė Turkijos klubas.

Į „Twinsbet“ areną užsukusi „Tarp Vilkų“ kūrybinė grupė kalbino į ją susirinkusius krepšinio mėgėjus, kurių prašė išvardinti komandos sudėtį papildžiusius krepšininkus ir atspėti šalį, iš kurios į Lietuvą atvyko naujasis „Wolves Twinsbet“ strategas Alessandro Magro. Ar tai žino ir klubo ambasadoriai?

To laidos vedėja Lina Talžūnaitė paklausė brolių Darjušo ir Kšištofo Lavrinovičių. Atsakymo laukti ilgai neteko, broliai kone choru ištarė Italijos pavadinimą. Ne vienerius metu šioje šalyje gyvenę ir krepšinį žaidę dvyniai pasidalino mėgstamiausiais itališkos virtuvės patiekalais.

„Joje visas maistas yra labai skanus. Kai gyvenome Italijoje, man labiausiai patiko pasta, pica ir rizotas“, – sakė Darjušas.

„Carne – čia itališkai mėsa. Tokius steikučius skanius darydavo...“, – rankomis rodydamas jų dydį savo atsiminimais iš laikotarpio pietų Europos šalyje dalinosi ir Kšištofas.

Paklausti, ką galvoja apie „Wolves Twinsbet“ papildžiusius žaidėjus, broliai buvo labai pozityvūs. Pasak jų, matosi, kad naujokai gali būti komandos lyderiais ir nešti šią naštą. Tai jie įrodinėjo kiekvienose draugiškose rungtynėse, tą buvo galima pamatyti ir sezono starte.

Dar vienas klubo ambasadorius Sergejus Maslobojevas taip pat neliko nusivylęs atliktomis permainomis komandoje.

„Iš tikrųjų, reikia dar įsijausti. Stebiu gyvai tik antras rungtynes, dar sunku kažką sakyti, bet tai, ką matau, man patinka“, – tvirtino nuolat arenoje „Vilkus“ palaikantis kovotojas.

Tarp rungtynių žiūrovų buvo galima sutikti ir dainininkę, grupės „Šeškės“ narę Ingridą Martinkėnaitę. Atlikėja nėra dažna rungtynių stebėtoja ir dažniau jai tenka ne palaikyti komandas, o linksminti į sporto renginius susirinkusius žiūrovus.

„Krepšinio rungtynėse esu antrą  kartą. Kai buvau pirmąjį, labai patiko, todėl grįžau. Patinka, nes daug vyrų, visi sportiški. Kam nepatiktų? – juokėsi moteris. – Teko ne kartą dainuoti aikštelėje. Ir šiemet dainavome Studentų lygos finale. Na, ne tas koncertas, koks turėtų būti, bet vis tiek malonu.“

2024.09.26
„Wolves Twinsbet“ Europos taurės starte nusileido svečiams iš Turkijos

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ nesėkmę pradėjo savo antrąjį sezoną Europos taurės („BKT EuroCup“) turnyre. Sostinės komanda savo žiūrovų akivaizdoje 69:80 (26:23, 17:22, 13:20, 13:15) nusileido Stambulo „Bahčešehir“ ekipai iš Turkijos.

Svečiai sėkmingiau pradėjo akistatą ir pirmavo 9:3. Kėlinio viduryje sudėtingą metimą įmetė Anthony Cowanas, pridėjęs ir tikslią baudą. Skirtumas ištirpo iki minimumo – 12:13. „Vilkams“ į priekį išsiveržti pavyko tik pačioje kėlinio pabaigoje po dar vieno A. Cowano metimo su varžovo pražanga – 26:23.

Antrąjį ketvirtį „Wolves Twinsbet“ pradėjo Kristupo Žemaičio tritaškiu. Bet, sužaidus 5 minutes, rungtynių švieslentė vėl fiksavo pusiausvyrą – 35:35. Po minutės pertraukėlės jau „Bahčešehir“ be atsako pelnė 5 taškus ir pirmavo 40:35, o šeimininkų vyr. treneris Alessandro Magro vėl pasikvietė savo auklėtinius pasitarimui. Tuščią „Vilkų“ atkarpą galiausiai nutraukė Tre‘Shawnas Thurmanas (37:42). Prieš pertrauką pasiteisino vilniečių trenerio iššūkis, po kurios A. Cowanas stojo prie baudų metimo linijos. Po jo trijų tikslių metimų komandas skyrė tik 2 taškai – 43:45.

Pirmoje mačo pusėje įspūdingai žaidęs „Wolves Twinsbet“ įžaidėjas surinko 18 taškų ir 22 naudingumo balus.

Po pertraukos pirmavo tai viena, tai kita komanda. Joms apsikeitus tolimais metimais, vilniečiai buvo priekyje 52:50. Ketvirčiui perkopus į antra pusę, jau pirmavo Turkijos klubas (60:56). Likus žaisti minutę, A. Magro paprašė minutės pertraukėlės, nes Vilniaus komandos deficitas išaugo iki 9 taškų – 56:65. Rezultatas liko nepakitęs iki kėlinio pabaigos.

Paskutinio ketvirčio viduryje Marekas Blaževičius pelnė dvitaškį, po kurio „Wolves Twinsbet“ atsilikimas sumažėjo iki 3 taškų (62:65). „Bahčešehir“ atsakė pora sėkmingų atakų ir vėl nutolo saugiu atstumu – 74:65, likus žaisti 3 minutes. Per likusį laiką svečiai pergalės nepaleido.

„Wolves Twinsbet“: Anthony Cowanas 20, Tre‘Shawnas Thurmanas ir Jeffery Tayloras po 10, Garrisonas Brooksas 8 (8 atk. kam.), Andrew Andrewsas 7 (7 rez. perd.), Marekas Blaževičius 6, Kristupas Žemaitis ir Vaidas Kariniauskas po 3, Regimantas Miniotas 2. Matas Jogėla nepasižymėjo, Danielis Baslykas ir Justinas Marcinkevičius aikštėje nepasirodė.

„Bahčešehir“ komandai Axelis Bouteille pelnė 17 (7 atk. kam.), Tai Odiase 14 Tyleris Cavanaugh 13, C.J. Massinburgas 12 taškų.

Trenerių komentarai:

Kitas Europos taurės rungtynes „Wolves“ žais Bulgarijoje spalio 1 d. su Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis).