Klubo naujienos

R.Kurtinaitis apie sunkią sezono pradžią, santykius su žaidėjais, tikslus ir ambicijas, trenerio darbą, jaunystės klaidą, bitkoinus ir legendinę pirtelę

2022-10-14

new

Olimpinis čempionas ir prizininkas, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas, įvairių šalių lygų čempionas kaip krepšininkas, daugkartinis Europos taurės, Lietuvos krepšinio lygos, VTB vieningosios lygos čempionas kaip treneris – tai tik dalis titulų, kuriuos per savo įspūdingą karjerą pasiekė dabartinis BC „Wolves“ komandos vyriausias treneris Rimas Kurtinaitis.

Jo auklėtiniai, draugai, bendražygiai, kolegos, žiniasklaidos atstovai – visi, kam teko kiek daugiau pabendrauti su šiuo krepšinio specialistu, sutinka, kad R.Kurtinaitis yra labai įdomus pašnekovas, apie savo patirtį, gyvenimą ir darbą tiek krepšinio aikštelėje, tiek šalia jos kalbantis atvirai ir neieškodamas žodžių kišenėje.

Nenuostabu, kad pirmajai vilkų tinklalaidei, kurioje planuojama kalbinti trenerius, žaidėjus, klubo vadovus, buvo pasirinktas būtent vienas ryškiausių praeityje šalies krepšininkų, o dabar – pripažintas treneris.

Klausimus R. Kurtinaičiui galėjo užduoti visi krepšinio mėgėjai „Wolves“ socialinių tinklų paskyroje. Jų sulaukta per 20, o daugiausiai domėtasi trenerio mintimis apie sunkią komandai sezono pradžią ir buksuojantį žaidimą.

Pasak krepšinio specialisto, toks sezono startas jo nenustebino, atsižvelgiant į visas aplinkybes, į tai, kad tik prieš sezono startą į komandą iš rinktinių sugrįžo trys pagrindiniai žaidėjai, tiesiog trūko laiko sulipdyti žaidėjus į vieną komandą.

„Mums yra labai sunku. Tik dabar pradėjome suprasti vienas kitą. Bet to dar negana. Yra daug dalykų, ties kuriai turime dirbti. Esmė, kol tas mūsų traukinys įsibėgės, neprarasti taškų. Kol kas, pasakysiu atvirai, mes kreivai, šleivai judame į priekį. Tas rezultatas nesakyčiau, kad yra blogas. Iš keturių rungtynių LKL čempionate pasiektos trys pergalės. Aišku, jos džiugina todėl, kad yra pergalės, bet žaidimo kokybė manęs nedžiugina. Ta kokybė nedžiugina ir pačių žaidėjų. Mes tą visi suprantame, kad turime išmokti improvizuoti ir žaisti krepšinį tam tikruose rėmuose“, – sakė R. Kurtinaitis.

Pasak trenerio, komandos žaidėjams reikia priprasti prie norimų įdiegti žaidimo taisyklių. Tai padarius, krepšinio kokybė turėtų gerėti.

„Nenoriu, kad komanda būtų susirinkusi iš gatvės, ir atėję visi pabėgiotų, pamėtytų ir išsiskirstytų. Yra tvarkos, yra taisyklės kaip ir visose gyvenimo sferose, taip ir krepšinyje. Noriu, kad žaidėjai jų laikytųsi. Tai atima laiko, sukausto žaidėjus, nes jiems reikia galvoti ne tik apie galutinį rezultatą, bet ir kad neišeiti iš to rėmo. Laikui bėgant, tas rėmas tampa taisykle, jis nebespaudžia žaidėjų ir tada mes matome gražų, Eurolygos lygio krepšinį“, – neabejojo krepšinio specialistas.

Paklaustas, ką rinktųsi treniruoti – Lietuvos rinktinę ar Kauno „Žalgirį“, jei gautų abu pasiūlymus, treneris pripažino, kad pasirinkti nėra lengva.

„Negalima abu iš karto? Pažįstu žmonių, kur turi abu iš karto, – šypsojosi treneris. – Aš, kai einu į darbą, galvoju, ar sugebėsiu jį atlikti. Reikia sėsti ir galvoti, ką tu sugebėsi, ar galėsi kažką pakeisti. Ateiti, pabūti, į CV įsirašyti, kad buvau ten – man jau ne laikas. Jei aš kažkur ateinu, noriu kažką pasiekti. Todėl reikėtų galvoti. Dabar negaliu pasakyti“.

Visi krepšinio gerbėjų klausimai ir atsakymai – vaizdo įraše.
 

 

Prisijunk prie „Wolves“ bendruomenės!

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir sužinok naujienas pirmas!
newsletter
logo

Sek mus socialiniuose tinkluose

BC Wolves

Visos teisės saugomos © 2023 BC WOLVES