Klubo naujienos

ENBL čempionatas pradėtas išplėšta pergale Estijoje

2023-01-09

new

Sunkus startas Šiaurės Europos krepšinio lygos (ENBL) grupių etape „Wolves“ komandai baigėsi sėkmingai. Prastai pradėję mačą Estijoje alytiškiai atsilikinėjo didžiąją dalį dvikovos su Tartu „Ulikool Maks and Moorits“ laiko, bet iškovojo pirmąją pergalę 79:77 (16:27, 16:17, 22:20, 25:13).

Nuo pirmųjų minučių išsiveržę į priekį šeimininkai per pusę kėlinio susikrovė dviženklį pranašumą po 7 be atsako pelnytų taškų (20:9). Pakeisti situacijos nepadėjo ir trenerio Rimo Kurtinaičio paprašyta minutės pertraukėlė.

Po dviejų Jeffery Tayloro dėjimų, nenorėdamas atiduoti iniciatyvos, komandą pasitarimui pasikvietė ir Tartu strategas Nikolajus Mazuras. Po jos Eigirdas Žukauskas tolimu metimu sumažino „Wolves“ atsilikimą iki 7 taškų, bet priartėti dar arčiau svečiams nepavyko.

Susigrąžinę dviženklę persvarą estai antrojo ketvirčio pradžioje atitrūko rekordiniu rungtynėse 15 taškų atstumu (37:22).

Panašus vilkų deficitas išliko iki ketvirtojo kėlinuko. Jame iniciatyvos ėmėsi Adas Juškevičius pataikęs 4 tolimus metimus iš eilės. Hugo Invernizzi pataikius du baudų metimus, „Wolves“ atsilikimas tapo minimalus (73:72).

Netrukus, J.Tayloras perėmė kamuolį, o jį stabdydamas Andrijus Vojnalovičius užsidirbo nesportinę pražangą. Po vilkų amerikeičio baudų metimų tritaškį pataikė ir Egirdas Žukauskas, išvesdamas „Wolves“ į priekį – 77:75.

Šeimininkai rezultatą išlygino baudų metimais, tuo tarpu J.Tayloras pataikė tik vieną baudą (78:77), tačiau „Ulikool“ rezultatyvios atakos surengti nepavyko. Estijos komanda buvo priversta prasižengti. Vis tik, tikslą pasiekė tik vienas prie baudų metimo linijos stojusio Kristupo Žemaičio metimas.

Per paskutinę savo ataką Tartu galėjo išplėšti pergalę ir net dusyk metė iš toli, tačiau abu tolimi šūviai skriejo pro šalį.

Geriausiu „Wolves“ žaidėju šiose rungtynėse buvo pripažintas Jeffery Tayloras, surinkęs 22 taškus bei atkovęs ir perėmęs po 3 kamuolius.

„Wolves“: Jerremy Taylor 22, Eric Bucker (11 atk. kam.) ir Adas Juškevičius po 13, Eigirdas Žukauskas 9 (8 atk. kam.), Kristupas Žemaitis ir Vitalijus Kozys po 7, Regimantas Miniotas 6, Hugo Invernizzi 2. Juanas Gomezas De Liano ir Arnas Beručka nepasižymėjo, Tomas Pačėsas aikštėje nepasirodė.

„Ulikool Maks and Moorits“: Andrij Vojnalovič 17, Tomas Pavelka 16 (12 atk. kam.), Jalan Mccloud 15.